Zadanie z marca w ramach realizacji programu „Kreatywna matematyka”

W ramach realizacji kolejnego zadania przedszkolaki układali odpowiednie sekwencje, ale i odtwarzanie wskazane wzory.  Najstarsza grupa wykorzystywała do zabawy kolorowe Tangramy i gre logiczną HEX co było wyzwaniem dla młodych umysłów. Podczas pracy dzieci rozwijały logiczne myślenie, uczyły się planowania strategii, ćwiczyły koncentrację oraz koordynację ruchową.

Nauka przez działanie daje najlepsze efekty 😊


WIOSENNE PREZENATCJE w Parczewskim Domu Kultury

29 marca w Niedzielę Palmową podczas corocznych Wiosennych Prezentacji organizowanych przez Parczewski Dom Kultury nasze przedszkole reprezentowała grupa dzieci 4, 5 letnich z oddz. IV „Elfy” pod kierunkiem nauczycielek pani Małgorzaty Mikitiuk i pani Małgorzaty Klej. Dzieci z radością zaśpiewały piosenki o wiosennej tematyce pt. „Wiosenne buziaki”, „Zielona wiosna”, „Maszeruje wiosna” oraz zatańczyły do muzyki Piotra Czajkowskiego „Walc kwiatów” ze wstążeczkami. Lidia i Maja wyrecytowały wiersz „Wiosna i marzec”. Była to doskonała okazja do zaprezentowania umiejętności wokalnych, tanecznych i recytatorskich dzieci. Występ dał przedszkolakom wiele satysfakcji i radości. Dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami, a z rąk Burmistrza Parczewa pana Pawła Kędrackiego otrzymały słodki upominek.

W galerii poniżej znajdują się zdjęcia dzieci z występu na scenie PDK


WIOSENNA ŚCIEŻKA ZDROWIA

Ruch jest kluczowy dla zdrowia dzieci, dlatego zapewniamy naszym przedszkolakom codzienną, regularną dawkę ruchu, starając się ją uatrakcyjniać. Taką niecodzienną imprezą sportową była WIOSENNA ŚCIEŻKA ZDROWIA, która odbyła się jeszcze na naszym starym placu zabaw. Nauczycielki Renata Woźniak, Kamila Przysiadka i Sylwia Lalka 25 marca na placu przedszkolnym zorganizowały dzieciom wiosenny tor przeszkód. Ćwiczeniom i zadaniom towarzyszyła muzyka i zadania z orientacji przestrzennej. Była „Wiosenna rozgrzewka”, „Kolorowa gimnastyka”, „Zabawa krzesełkowa”, slalom, rzuty i równoważnia, relaksacja, zabawy sensoryczne, ćwiczenia oddechowe. Wiosenna ścieżka zdrowia promowała aktywny styl życia, doskonaliła koordynację wzrokowo-ruchową, zwinność, równowagę i orientację przestrzenną na  świeżym powietrzu  przy wiosennej pogodzie – samo zdrowie. Dzieci bardzo chętnie i sprawnie pokonywały przeszkody, były  pełne energii i radości, wzmacniały organizm, wspierały odporność, poprawiały koncentrację.


Powitanie Wiosny

Po długiej, śnieżnej i mroźnej zimie z wielką rodnością powitaliśmy wiosnę – w przeddzień 20 marca uroczystością ogólnoprzedszkolną. Wiele atrakcji przygotowały nauczycielki: pani Kamila P. pani Krystyna B. pani Monika B. Uroczystość rozpoczęło przedstawienie teatralne „W poszukiwaniu wiosny” pełne treści o  pogodnym słońcu, klekotu boćków, rozkwitaniu kwiatów i rześkiego oddechu, angażujące dzieci w zabawy , zadania, piosenki, rymowanki .Było wesoło i kolorowo, dzieci poznawały oznaki wiosny, tradycje ludowe w aktywności muzycznej, ruchowej i poznawczej. Aby z tradycji stało się zadość, cała społeczność przedszkolna wyruszyła alejami ogrodu by wspólnie pożegnać Marzannę- symbol zimy, a  wierszem i piosenką przywitać wiosnę. Wszystkie dzieci dzielnie kroczyły w parach,  wymachując zielonymi gałązkami przyozdobionymi kolorowymi kwiatami z bibuły -„Gaikiem- maikiem”.  Pożegnaliśmy Marzannę- wysłaliśmy ją do krainy śniegu, by na dobre powróciła do nas wiosna. Następnie wszystkie grupy wzięły udział w grze terenowej „Poszukiwanie Skarbów Wiosny”, nauczycielki odczytały dzieciom list od Pani Wiosny, która zachęcała je do ćwiczeń,  zgadywanek, kodowanek, zagadek o tematyce wiosennej z elementami matematyki. Nasze przedszkolaki rozwijały koncentrację, uwagę i myślenie. Jesteśmy pewni, że starannie wykonane zadania naszych wspaniałych przedszkolaków sprawiły, że Wiosna zawita do nas na dobre. A tymi słowami zakończyła się nasza gra w terenie „Dziękujemy wam mali odkrywcy za to że wiosna znów rozkwitła dzięki waszym uśmiechom i odwadze”.


Dzień Kobiet – święto małych i dużych kobiet!

9 marca w naszym przedszkolu świętowaliśmy wyjątkowy dzień – Dzień Kobiet. Była to wspaniała okazja, aby podziękować wszystkim dziewczynkom oraz paniom za ich uśmiech, życzliwość i codzienną obecność w naszym przedszkolu. Tego dnia chłopcy złożyli dziewczynkom serdeczne życzenia oraz wręczyli drobne upominki. Nie zabrakło również kwiatów, uśmiechów i miłej atmosfery. W każdej grupie odbyły się krótkie występy, wspólne zabawy oraz rozmowy o tym, dlaczego warto być uprzejmym i pamiętać o innych. Dzieci z radością uczestniczyły w przygotowanych atrakcjach – były piosenki, tańce i wspólne świętowanie. Dziewczynki mogły poczuć się naprawdę wyjątkowo, a uśmiechy na ich twarzach były najlepszym dowodem na to, że był to bardzo udany dzień. Upłynął w radosnej i serdecznej atmosferze. Był to czas pełen życzliwości, dobrej zabawy i pięknych gestów, które na długo pozostaną w naszej pamięci.

W galerii poniżej znajdują się zdjęcia dzieci z oddz. I

W galerii poniżej znajdują się zdjęcia dzieci z oddz. II

W galerii poniżej znajdują się zdjęcia dzieci z oddz. III

W galerii poniżej znajdują się zdjęcia dzieci z oddz. IV

W galerii poniżej znajdują się zdjęcia dzieci z oddz. V